Peč – Jarošov 22. září 2018

V sobotu 22. září od 10:30 hráči Jarošova nastoupili k 7. kolu okresního přeboru Jindřichohradecka na hřišti týmu FC Peč. Peč není pro Jarošov žádná neznámá a díky tomu se Jarošov na svého soupeře výborně připravil především takticky. Rozestavení hráčů trenér Jarošova upravil přesně tak, aby byl více zahuštěn střed hřiště a důležitý hráč Peče Pepa Novák měl co nejméně prostoru pro rozehrávání balonu a domácím nezbývalo nic jiného než většinou nakopávat dlouhé balony.

První poločas začal Jarošov velmi aktivně a chtěl ukázat, že nepřijel jen slepě bránit. Hned ve 2. minutě přišla od rohového praporku přihrávka na Martina Němečka, který se nemýlil a Jarošov se ujal vedení 1:0. Bohužel Jarošov vedení udržel jen do 5. minuty, kdy po úniku po pravé straně a centru do vápna vyrovnal Zbyněk Kašpárek.

Jarošov tento gól sice mohl mrzet a na hře to nebylo vůbec vidět. Celý první poločas hosté dominovali na hřišti, snad u každého balónu byli první a rychlé breaky byly pro domácí velmi nebezpečné. Jarošov může jen opravdu mrzet, že již žádnou šanci v prvním poločase nedokázali proměnit. Po pěkné kombinaci měl nadějnou šanci Tomáš Grünn, ale jeho střela byla zblokovaná. Zajímavý únik po výkopu od brankáře měl Martin Němeček, ale sám se vyhnal z dobré střelecké pozice. Takže první poločas skončil 1:1.

Do druhého poločasu chtěl Jarošov pokračovat ve své hře, kterou předváděl první poločas. Bohužel se hráči Jarošova spíše přizpůsobili hře domácích a začali myslet na to, že bod z Peče bude úspěch. Pomalu měli domácí více ze hry, ale jejich hra platila jen po velké vápno. Bylo znát, že domácím velmi chybí zraněný Jirka Nováků, který umí vzít balon a vystřelit za hranicí velkého vápna. Přesto se domácí po špatné rozehrávce Jarošova dostali do dobré pozice ke vstřelení vedoucí branky. Nicméně Radim Blažek opět ukázal, že jeho brankářské schopnosti jsou na vysoké úrovni. První střelu skvěle vyrazil a s dorážkou si taktéž poradil.

V 85. minutě přišel ještě jeden nádherný moment Martina Němečka. Při rozehrání přímého volného kopu mu posunul míč Martin Stejskal a jeho střela z 25 metrů bohužel skončila jen na břevně a poté se odrazila z brankové čáry zpět do hřiště. Nicméně potlesk diváků byl určitě na místě. Mohla to být poslední tečka výborného výkonu, který tento hráč předvedl.

Zápas skončil spravedlivou remízou 1:1 a Jarošov byl spokojen s odvezeným bodem ze hřiště soupeře.

Příští kolo 29. září od 13:00 Jarošov hostí nováčka okresního přeboru Plavsko.

Sestava Jarošova: Blažek Radim (B), Hudeček Lukáš, Kadlec Petr, Tůma Václav (C), Reidl Karel, Tutter Filip, Kučera Tomáš, Stejskal Martin, Němeček Martin, Dvořák Tomáš, Grünn Tomáš. Lavička: Blažek Lukáš, Čejna Vladimír, Mikš Jan, Plachý Martin, Kamenický Marek

Za tým TJ Sokol Jarošov nad Nežárkou

Martin Stejskal