Jarošov – Novosedly 15. září 2018

15. září 2018 domácí celek Jarošova hostil v nežáreckém derby Novosedly nad Nežárkou. Pro domácí to byl další důležitý zápas, ve kterém potřebovali na plno bodovat. I z toho důvodu, že z minulého zápasu z dalekých Halámek přivezl jen prohru 0:2.

Začátek utkání začali domácí hráči aktivně a hned se snažili využít mírné pasivity hostujícího mužstva. Odměnou aktivity pro Jarošov byla ve 3. minutě penalta, kterou bezpečně proměnil Martin Stejskal. Bohužel vstřelený gól domácí hráče spíše uspal a více ze hry měli hosté. Díky tomu v 18 minutě srovnali taktéž z penalty a to konkrétně Romanem Poborským.

Posledních 15 minut prvního poločasu ale patřilo hřiště jen domácím. Bohužel Jarošov z tohoto tlaku nedokázal vstřelit branku a šancí opravdu bylo!!!! Tomáš Kučera se výborně uvolnil po pravé straně, bohužel nevystřelil a místo toho hledal ještě ve vápně lépe postaveného hráče. Poté Tomáš Grünn z hranice penalty jen trefil hostujícího gólmana a poté se neujaly ani některé střely Martina Němečka. V neposlední řadě novosedelský gólman skvěle chytil střelu Martina Stejskala, který ho zkoušel překvapit  zhruba z 20 metrů.

Druhý poločas oba týmy spíše vyčkávali a pro diváky zas tak zajímavé momenty hra nepřinesla. Novosedly za druhý poločas měli minimum šancí, nicméně okolo 75 minuty mohli proměnit ojedinělý průnik a dostat se do vedení. Domácí brankář Radim Blažek byl ale proti a výborně domácí tým podržel. V 80 minutě se po nahrávce s přímého kopu uvolnil Martin Stejskal, narazil si na hranici velkého vápna s Tomášem Grünnem a po vyhraném souboji s hostujícím obráncem vstřelil svůj druhý gól v zápase a nakonec byl tento gól také vítězný, jelikož domácí Jarošov tento náskok již udržel. V posledních minutách mohl vítězství pojistit Tomáš Dvořák, ale střela z malého vápna mu nesedla a místo prázdné brány netrefil ani síť za bránou.

Příští kolo Jarošov čeká utkání v Peči, kde se s místním A týmem potkáme opět na hřišti po roční odmlce. Termín zápasu je v sobotu 22. září v 10:30.

Za tým TJ Sokol Jarošov nad Nežárkou

Martin Stejskal